Legenda
0,00 zł
niedostępne
Miniatura

Widok całej sali

Informacje
Melody Gardot

27 października 2022
godz. 20:00
Melody Gardot ponownie w Polsce!

Amerykańska ikona jazzu zagra w dwóch polskich miastach.

Melody Gardot, amerykańska wokalistka jazzowa, pianistka i gitarzystka powróci do Polski po 6 latach, by zaprezentować materiał ze swojego najnowszego albumu pt. “Sunset In The Blue”.

W 2008 roku ukazała się jej debiutancka płyta “Worrisome Heart” wydana z ramienia wytwórni Universal Records, która okazała się ogromnym sukcesem. Od tego czasu artystka wydała 4 kolejne krążki, wyrobiła sobie pozycję wśród najpopularniejszych wokalistek jazzowych na świecie i wielokrotnie zdobyła status złotej i platynowej płyty.

Grono jej inspiracji składa się ze znakomitych artystów: Judy Garland, Janis Joplin, Miles Davis, Duke Ellington, George Gershwin, Stan Getz czy Caetano Veloso.

Melody Gardot po raz pierwszy wystąpiła w Polsce w 2009 roku w Muzycznym Studio im. Agnieszki Osieckiej. Koncert był transmitowany przez Program Trzeci Polskiego Radia.

Artystka wielokrotnie wspominała o tym, że koncerty w Polsce są dla niej szczególnie wyjątkowe ze względu na to, że jej babcia wyemigrowała z Polski po wojnie. “Kiedy jestem w Polsce i patrzę na ludzi, często czuję gęsią skórkę, bo wiem, że stąd właśnie się wywodzę. “ - zdradziła artystka w wywiadzie dla redkacji jazzarium.pl

W ramach trasy koncertowej po Europie Melody Gardot zagra w Polsce dwa koncerty - 28 października 2022 w Warszawie i 27 października 2022 w Zabrzu.


Bilety dostępne na www.followthestep.com, w Going. oraz Eventim Polska
Dom Muzyki i Tańca
kupujesz bilet na:: Melody Gardot , Dom Muzyki i Tańca Zabrze 27 października 2022, godz. 20:00