Legenda
249,00 zł
219,00 zł
199,00 zł
179,00 zł
159,00 zł
139,00 zł
89,00 zł
0,00 zł
niedostępne
Miniatura

Widok całej sali

Informacje
Cohen i Kobiety

4 grudnia 2021
godz. 19:00
„Cohen i Kobiety” - koncerty trasy, która jesienią 2018 roku zelektryzowała polską publiczność, będzie można zobaczyć w Warszawie i Zabrzu w 2021 roku. Na scenie zobaczymy „kobiety Cohena”, jak mówią o sobie wspaniałe artystki, a przede wszystkim gwiazdy kilku pokoleń polskiej wokalistyki. Każda z nich we własny i niepowtarzalny sposób zinterpretowała niezapomniane przeboje Leonarda Cohena, legendarnego kanadyjskiego barda i poety.

Każdy z koncertów to niemal magiczne spotkanie z nastrojową i niepowtarzalną piosenką Leonarda Cohena, który stworzył swój własny, niepodrabialny styl i klimat. Doskonale odnajdują się w nim wspaniałe wokalistki: Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Daria Zawiałow, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska i Matylda Damięcka.
Każda z nich utworom Cohena daje coś od siebie, co w połączeniu z tekstami w przekładzie Macieja Zembatego i nieoczywistymi aranżacjami Leszka Biolika, urzeka już przy pierwszym zetknięciu. Klimatu dopełniają wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej.
- W nowym pokazywaniu Cohena i jego twórczości dużą rolę odkrywa oprawa muzyczna oraz aranżacje, które przenoszą te utwory w nową przestrzeń, nadają nowego wydźwięku. Teksty, ich duch, pozostaje ten sam. Piosenki Cohena doczekały się wielu interpretacji, śpiewają je artyści na całym świecie. Myślę, że jest to jeden z takich twórców, którego dzieła inspirować będą jeszcze wiele przyszłych pokoleń. Cohen to klasyk po prostu - mówi Anita Lipnicka,
- „Cohen i Kobiety”, to spektakl, w którym znane polskie artystki wykonają jego piosenki, nadając im, być może dodatkowe, unikalne znaczenie. Możliwość aranżowania i produkowania muzyki do tego koncertu to wielki prezent od życia i szansa okazania szacunku oraz niezwykła podróż… - mówi Leszek Biolik, aranżer i producent muzyczny trasy koncertowej, od lat uznany kompozytor i muzyk chociażby legendarnej Republiki.

Gdyby sam Cohen mógł tego posłuchać, to pewnie też byłby zachwycony, widząc jak publiczność po koncercie owacją na stojąco dziękuje artystom. To dla wielu fanów Cohena i nie tylko, był niezapomniany koncert. Podróż w czasie pełna wzruszeń, nostalgii, ale też zaskoczeń (…) – pisała w listopadzie 2019 roku Ryszarda Wojciechowska recenzująca koncert w Dzienniku Bałtyckim.

Koncert to doskonała okazja, by jeszcze raz spotkać się z jego muzyką i przebojami: „In My Secret Life”, „Suzanne” czy „Dance Me To The End Of Love” w niezwykłym towarzystwie kobiet, gwiazd polskiej sceny muzycznej.
“Cohen i Kobiety” – koncert  4.12.2021 r.  Dom Muzyki i Tańca |(przeniesiony z 29.03 i 8.11.2020 r.)

Projekt „Cohen i Kobiety”, uzyskał wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Dom Muzyki i Tańca
kupujesz bilet na:: Cohen i Kobiety , Dom Muzyki i Tańca Zabrze 4 grudnia 2021, godz. 19:00